“Diku në botë…”, Avni Dalipi lexon Ali Podrimjen (video)

Ju ftojmë të ndiqni poezinë e Ali Podrimjes “Diku në botë“, interpretuar nga Avni Dalipi.

Po qe se nuk të shkruaj
miku im i dashur dhe
Po qe se nuk ma dëgjon zërin
Merr një karafil
E ma kërko varrin
Diku në botë
Se vajta pas Lumit…

ObserverKult

Kliko edhe:

“SA LE’T ISH ME BAJT NANËN MBI SUPE…”, AVNI DALIPI LEXON HALIL MATOSHIN

GËZUAR MIQ: MESAZH URIMI DHE VIDEO-POEZI NGA AVNI DALIPI