Adele paraqitet me lot në sy, ka një njoftim për fansat e saj

Anulohet koncerti i Adele

Këngëtarja Adele ka njoftuar shtyrjen e koncertit të saj në Las Vegas, një ditë para se të niste, duke thënë se Covid e ka bërë të pamundur të vazhdojë.

Në një video të postuar në Instagram, Adele shfaqet e përlotur dhe kërkon falje pasi ekipi i saj është me Covid.

“Më vjen shumë keq, por shfaqja ime nuk është gati. Gjysma e ekipit tim ka Covid dhe ka qenë e pamundur të përfundoj shfaqjen”, tha ajo, duke shtuar se vonesat kishin dëmtuar planet e saj.

Ajo do të luante të premten në The Colosseum në Caesars Palace, i pari nga 24 koncertet. Seria e shfaqjeve Weekends With Adele do të fillonte të premten dhe do të vazhdonte deri më 16 prill.

Biletat ishin vënë në dispozicion që në dhjetor dhe u shitën në kohë rekord. Ato varionin nga 85 dollarë (60 £) në 685 dollarë (500 £). Kështu, Adele parashikohej të fitonte më shumë se 500,000 £ për performancë.

Ata do të ishin koncertet e saj të para live në pesë vjet. Së bashku me dy takime në Hyde Park të Londrës këtë verë ato janë të vetmet shfaqje që ajo ka njoftuar për të promovuar albumin e saj të katërt, “30”.

Duke folur në Instagram, Adele tha se kishte qenë zgjuar për 30 orë duke u përpjekur të shpëtonte produksionin, por thjesht “i kishte mbaruar koha”.

“Është e pamundur të përfundosh shfaqjen. Unë nuk mund t’ju jap atë që kam tani dhe jam e mërzitur. Dhe jam vërtet e turpëruar dhe më vjen shumë keq për të gjithë ata që udhëtuan”, u tha ajo fansave.

Këngëtarja e “Hello” tha se datat do të ricaktohen. /a2news.com

______________________

Lexo edhe:

RRËFIMI PREKËS I ADELE: NUK E DIJA MË KUSH ISHA…

Adele ka pranuar se u ndje shkatërruar nga divorci i saj nga Simon Konecki pasi kuptoi se ‘nuk e dinte më kush ishte’.

Ajo u shfaq së fundmi në kopertinën e “Rolling Stone”, për të cilën ka rrëfyer se ishte shumë ndryshe nga personi që ishte përpara se të martohej, saqë ajo mori vendimin e vështirë për t’u…

Shkrimin e plotë e gjeni KËTU.

ObserverKult