reklamë

Këngëtari i njohur grek, Andonis Remos: Kërkoj falje! Disa herë Greqia ju lëndoi!

Këngëtari grek Andonis Remos ka mbajtur një koncert mbrëmë me divën greke, Marinelën në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në minutat e parë, Remos,...

Çmimin “Lumo Skëndo” sivjet e fitoi Ilir Ikonomi me librin “Fan Noli-Apostulli”

Ilir Ikonomi është shpallur fituesi i Çmimit “Lumo Skëndo” për vitin 2023. Libri i tij “Fan Noli – Apostulli” është vlerësuar si vepra më...

MKRS: Pas restaurimit, kthehet në funksion mulliri i Cal Malushit

Në listën e objekteve të shumta të cilat janë duke u restauruar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ishte edhe mulliri në...
violeta manushi

Violeta Manushi: Nuk jam pishman që po shkoj, jetova me nder 81 vjet…

Kanë kaluar më shumë se 16 vite që Violeta Manushi nuk është më. Edhe sot ajo është po kaq e gjallë, sa ç’ishte kur ngjitej...

Zbulohen vepra antike në rrënojat e Pompeit, arkeologët gjejnë afresket e rralla të figurave...

Disa vepra të mrekullueshme arti janë zbuluar në rrënojat e Pompeit, qytetin e lashtë romak që u gropos në hirin e vullkanit të Malit...
reklamë