reklamë

Kur Faik Konica kritikonte Ismail Qemalin: Pak nga pak i doli turpi, hoqi maskën,...

Në morinë e polemikave dhe sulmeve ndaj personazheve të kohës nga ana e Faik Konicës, ka rënë edhe Ismail Bej Vlora.

Ndërroi jetë 37 vjeçe, sekretet dhe të pathënat e Tefta Tashkos!

Poeti Lasgush Poradeci (1899-1987) ka qenë mjaft i kursyer në vlerësimin e artistëve bashkëkohës që i ka njohur nga afër.

“Martin Camajn e duan amerikanët, ta përbaltim sikur është bashkëpunëtor i Sigurimit”

Plani i Sigurimit bazohej te shpifja e gjerë dhe gënjeshtra, sikur Martini ishte dërguar nga Sigurimi dhe po punonte për ta. Për...

Shkrim i panjohur i Koliqit: Edhe po të pranojmë se Noli pat njolla, tre...

Publikohet një shkrim i panjohur i poetit, studjuesit, shkrimtarit, botuesit, politikanit dhe eksponentit të famshëm të mërgatës politike antikomuniste shqiptare në Perëndim,...

Gulielm Radoja: Ndihem i tradhtuar nga politika- jemi bërë shumë tallava

Aktori i mirënjohur Gulielm Radoja në një intervistë për “A-Show” në “Syri TV” foli ndër të tjera edhe për ngjarjen e 17...
reklamë