reklamë

Çun Lajçi për vajzën e ndjerë: Moj e mira ime që s’flet…

Nga: Çun Lajçi R.I.PPse qenka e thanune kjo ditë e dhimbjes me m'nxanë rrugëve me libra n'kurrizin e thyem?Pse sot n'Shkup me "Ofshamë malli" si...
agolli sadijen

Dritëro Agolli: Një letër për Sadijen time…

Një letër për Sadijen time… Të jetosh me një shkrimtar, jeta është ndoshta si një poezi dashurie. Një shkrimtar të rrëfen çdo ndjenjë. Të mallëngjen....
Po sonte kur të zhdukemi bashkë Do zhdukemi bashkë? Përmbi shkëmbinj majë gishtash të qëndrojmë Nën ujë të puthemi pa frymë Përtej shtatë qiejsh të shtegëtojmë.

Linda Agolli: Nuk mund të më vidhni…

Nga Linda Agolli Ju deshët të kishit folezën time dhe netëve sulmonit të ma pushtonit atë derisa një ditë prej ditësh, unë vendosa t'jua lë...
mirupafshim

Mirupafshim e dashura ime…lotët po m’pikojnë në letër

Mirupafshim e dashura ime- kujdesu për veten! Pjesë nga letra që Mozart ia dërgoi gruas së tij, Constanze më 17 tetor 1790. Derisa po shkruaja faqen...
gruaja ime dashuria nga khalil gibran

“Zemra ime do të rrahë për ty përgjithmonë”, tregim nga Khalil Gibran

Nga Khalil Gibran Një i ri në agim të jetës ishte ulur në tavolinën e një shtëpie të vetmuar. Kishte tretur vështrimin sipër dritare herë...
reklamë