reklamë
hamit aliaj: pylli

Hamit Aliaj: Do të jem përsëri unë…

Krejt si në përrallën e motshmeSa herë hyj në pyllE dëgjoj atë pushkën habertareDhe zërin e s’di cilës hije që thërret emrin...
arjola zadrima

Arjola Zadrima: Nuk kemi me ja gjetë fillimin as fundin dashnisë

Poezia "Ai ka mbetë diku" nga Arjola Zadrima Ai ka mbetë dikumes luftës e paqes,brenda meje luhet një...
valdeta dulahi:

Valdeta Dulahi: Kurrë s’e kupton fillin dhe mbarimin e vjeshtës…

Poezia BOTA E NJË STINE nga Valdeta Dulahi Era e çajit të nanes dhe ajo e kungullit të...
rexhep shahu

Rexhep Shahu: Ka ditë që nuk e gjej veten në sytë e tu…

Poezia "Statujë malli" nga Rexhep Shahu Ka ditë që nuk e gjej veten në sytë e tukam mbetë...
Maxhun Osmanaj sot

Maxhun Osmanaj: Vetëm ti më prit në nisje

Poezia "Sot" nga Maxhun Osmanaj Sot të gjitha gëzimdhembjet i mora me vetepikëtakimin e fshehtë e shënova dikukam...
reklamë