reklamë

Zbulohet “fajtori”, ja kush e bindi Yllka Mujon të merret me aktrim

Me kapelën republike vendosur me sqimë, syzet e errëta e pelerinën e kafenjtë që ia nënvizon elegancën e lëvizjeve, duket si personazh...

Rrëfimi i Eva Alikajt: Nga puthja me Timo Fllokon, tek “Pallati 176”…

Ajo ishte në moshë fare të re, teksa bënte hapat e parë drejt skenës së Teatrit Kombëtar. Ndërsa dridhej nga emocionet, drejt...

Hopkins: Mos i merrni gjërat aq seriozisht, kjo e bën më të lehtë jetën

Fundvitin e shkuar mbushi 83-vjeç, por mbetet po aq i zënë me punë sa dikur. I lindur në Margam të Uellsit në...

“Kur të vdes, do të më nderojnë”, intervista e rrallë e Koço Devoles

Publikohet intervista e dhënë në emisionin “RRËFIM” në TV Scan disa kohë më parë, nga piktori, karikaturisti, skenaristi, aktori dhe regjisori...

Ana e panjohur e legjendës së skenës, rrëfehet djali i Kadri Roshit: Amaneti që...

Kliti Roshi, djali i Kadri Roshit, në një rrëfim, që e bëri kohë më parë, tregon anën e panjohur të babait të...
reklamë