reklamë

Dritëro Agolli siç nuk e keni parë kurrë (Foto)

Në këtë album fotografik, me foto që janë shumica "të panjohura" më parë, keni mundësi të bëni një "ekskursion" në jetën e...
çanakale beteja observerkult

Dy plumba që goditën njëri-tjetrin në Betejën e Çanakalesë

Beteja e Galipolit- Çanakalesë është ndër më të ashprat e Luftës së Parë Botërore.U zhvillua nga 25 prilli i vitit 1915 deri...

Rudina Xhaferi, artistja avangarde që e kthen trupin në medium

Rudina Xhaferi shquhet si artiste multidimenzionale që ka lënë shenjë në fushën e skenografisë dhe dizajnit të modës. “Në...

Pesë pikturat më të shtrenjta në botë, kushtojnë “veç” qindra milionë euro

Në kohën kur ata u realizuan si vepra, asnjë piktor nuk e mendonte se një ditë vepra e tij do të shitej...
milet bahçe

Si dukeshin lulishtet e Shkodrës më 1875, foto e Pjetër Marubit

Fotografia mban mbishkrimin “Milet Bahçja, Lulishta Popullore” dhe është e mjeshtrit të fotografisë, Pjetër Marubit. Ajo paraqet një lulishte në Shkodrën e...
reklamë