reklamë
libra te rinjvideo

Libra të rinj nga Krasniqi, Aliu dhe Dulahi (Video)

Në kuadër të rubrikës Libra të rinj, ObserverKult ju prezanton tri libra nga tre autorë. Uran Krasniqi, Gëzim Aliu dhe Valdeta...
video

Intervistë me studiuesin dhe shkrimtarin Agron Gashi (VIDEO)

https://youtu.be/dfiMQXmISD4
Irma Kurti

Irma Kurti boton librin “Mesazhe nga lart” në gjuhën italiane

Poetja dhe shkrimtarja Irma Kurti boton librin e saj të 17-të në gjuhën italiane. Bëhet fjalë për vëllimin me poezi “Mesazhe nga...

Shoqëria e spektaklit, kujt duhet t’i besojmë?

Bota sot po sheh në ekrane apo portale fenomene të cilat, për shekuj me radhë, i ka konsideruar si “vetëm familjare”, apo...
retorika e heshtjes

“Retorika e heshjes”, buqetë poezish nga Ag Apolloni

Shtëpia botuese Bard Books ka sjellë për lexuesin shqiptar librin më të ri të Ag Apollonit "Retorika e heshtjes".
reklamë