reklamë

Rruga për të dalë nga telashet nuk është kurrë aq e lehtë sa ajo...

Thënie të zgjedhura: Po të mos ishin budallenjtë, bota do të ishte një vend bajat./ LermontovDisa njerëz ngatërrojnë çmimin...

Angelou: Jeta është dhuratë, andaj përpiqu që ta trajtosh atë me hir dhe mirësjellje

ObserverKult ua sjell disa thënie frymëzuese të Maya Angelou:Kam mësuar se kam akoma një thes me gjëra për të mësuar.

Gjëja më e çmuar që mund të marrësh nga personi që do është koha...

David Grossman: Gjëja më e çmuar që mund të marrësh nga personi që do është koha e tij.Nuk janë...

Të duash do të thotë të bësh gjëra të vogla me dashuri të madhe

ObserverKult ju sjell disa thënie të zgjedhura nga Nënë Tereza: "Sa më pak kemi, aq më shumë dhurojmë...Duket absurde,...

Fabio Volo: Mos e humb veten në një dashuri!

Fabio Volo:Njerëzit mendojnë se gjëja më e keqe që mund të të ndodhë në...
reklamë