reklamë

Dikens: Ne nuk kurrë s’kemi nevojë të turpërohemi për lotët tanë…

Çarls Dikens:“Qielli e di se ne nuk kurrë s’kemi nevojë të turpërohemi për lotët tanë, sepse ata janë shiu mbi pluhurin verbues...

Denis Dyrnaja: Je i gjatë, të shajnë. Je i shkurtër, të shajnë…

Nga Denis Dyrnaja Je i gjatë, të shajnëJe i shkurtër, të shajnëJe i hollë, të shajnëJe i trashë, të...

Edison Ypi: Ne budallejt themi atë që mendojmë…

Ne budallejt themi atë që mendojmë dhe e besojmë atë që ju të squtët na thoni. Ju skilet nuk thoni atë...

Para se të duash dikë, mëso të duash veten!

E dashur “vetja ime”, po të shkruaj, sepse e kisha të nevojshme të të thoja kaq shumë gjëra. E...

Ka edhe njerëz të mençëm, por këta zakonisht quhen budallenj…

Nga Artan Fuga Disave u flet më parë goja sesa mendja.Dikush nuk ka mend, por amà kjo s'e pengon...
reklamë