reklamë
video

Homazh për Xhevdet Bajrajn në Festivalin Poetik të Prishtinës (video)

Nga 21 deri më 23 nëntor është mbajtur Festivali Poetik i Prishtinës, organizuar nga Portali për Kulturë, Letërsi dhe Art, ObserverKult.Për tri ditë me...
video

VIDEO-POEZI: Ilir Breca lexon poezinë e tij: “A t’osht’ përhumb ftyra jem tashma?”

Ju ftojmë të shikoni të interpretuar nga autori Ilir Breca poezinë "A t'osht' përhumb ftyra jem tashma?
video

Çaste poetike me Lindita Ahmetin: Anija e varur për reje (Video)

Ju ftojmë të ndiqni një kolazh me poezi të Lindita Ahmetit, lexuar nga vet autorja.
halil matoshi:video

Çaste poetike me Halil Matoshin: Çka ban nji nanë… (Video)

Ju ftojmë të ndiqni një kolazh me poezi të Halil Matoshit, lexuar nga vet autori.
"Pa lamtumirë", nga Agim Vincavideo

Agim Vinca: Kambanë në qafë

(Rekuiem për veten dhe shokët e mi) Qe ditë me diell, muaji maj. Më e bukura stinë,kur...
reklamë