Aida Shtino shigjeton ‘VIP-at’: Çfarë e kenë këtë mani të imitoni të tjerët…

aida shtino

Gazetarja Aida Shtino ka dalë me një reagim në rrjete sociale duke kritikuar maninë  e personazheve VIP që publikojnë në Tik Tok video ku imitojnë zërin e dikujt tjetër.

“Se kuptoj ç’e kanë këtë mani këta vipat tanë që imitojnë zërin e dikujt tjetër…dmth këta vetëm lëvizin buzët zëri është i dikujt tjetër…?

Po të gjithë….

 Seç më kujtuan atë krijesën që Darvini na ka thënë se e kemi orgjinën …

Thoni ta kemi….?

Po ngelet duke kopjuar aman dhe keni harruar veten…”, shkruan Aida Shtino.

ObserverKult

Lexo dhe:

ILIR BUTKA RRËFEN BISEDËN E FUNDIT ME KRISTAQ DHAMON: MË KA MARRË MALLI PËR…

Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kineasti i njohur Kristaq Dhamo. Ishte regjisor i filmit të parë artistik të gjatë. Dhamo shënoi dhjetëra produksione të suksesshme nga ‘Vendimi’ tek ‘Mëngjese lufte’.

Regjisori Ilir Butka rrëfen bisedën e fundit me Kristaq Dhamon. I urova ditëlindjen, më tha ç’të bëj me ato 100 vite

Regjisori Ilir Butka ka reaguar për ndarjen nga jeta të kineastit Kristaq Dhamo duke treguar se biseda e tyre e fundit ishte para disa muajsh kur i uroi ditëlindjen. Butka rrëfeu se mori përgjigje nga Dhamo, i cili i shkroi se e kishte marrë malli për të. Pas mesazhit, zhvilluan për herë të fundit një bisedë të gjatë me telefon.

Tekstin e plotë e gjeni KETU

ObserverKult