Aktori i njohur shqiptar në mëshirë të fatit : Unë dhe nëna jemi të paralizuar, më ndihmoni!

Aktori i njohur shqiptar, Alfred Zeneli, prej kohësh është distancuar nga ekrani për shkak të sëmundjes së rëndë.

Përmes një statusi në Facebook, Zeneli thotë se nëna e tij dhe ai janë të paralizuar dhe nuk kanë mundësi të lëvizin për të kërkuar ndihmë. Ata kërkojnë të largohen nga Tirana për kurim në qytetin e Peshkopisë, transmeton ‘newsbomb.al’.

Më tej aktori i njohur thotë se kanë 6 vite që ndodhen në gjendje të mjerueshme, ndërsa nëna e tij është në kushte të rënda psikologjike, aq sa mund të kryejë edhe vetëvrasje.

Postimi i plotë i tij:

—————————————-

Lexo edhe:

SULMOHET SHKRIMTARI I FAMSHËM SALMAN RUSHDIE, DYSHOHET SE E KANË QËLLUAR ME MJET TË MPREHTË

Shkrimtari i famshëm Salman Rushdie raportohet se është sulmuar me thikë teksa po mbante një fjalim përpara audiencës në Nju Jork.

Salman Rushdie po fliste në një event në Institucionin Chautaqua të Nju Jorkut kur një person i paidentifikuar u ngjit në skenë dhe e qëlloi me thikë.

Fotografitë e publikuara në rrjetet sociale tregojnë momentet kaotike kur njerëzit i shkuan në ndihmë shkrimtarit i cili prej vitesh ka qenë shënjestër e kërcënimeve me vdekje, për shkak të librit të tij “Vargjet Satanike”.

Libri “Vargjet Satanike” është frymëzuar nga një legjendë e Profetit Muhamed. Salman Rushdie shkruan se tre ajetet e Kuranit iu thanë Profetit Muhamed nga djalli i maskuar si Zoti. Libri u quajt blasfemi.

Në atë kohë lideri suprem i Iranit, Ajatollah Khomeini lëshoi një fetva, vendim ligjor i bazuar në ligjet e sheriatit, që bënte thirrje për vrasje të Rushdie…

TEKSTIN E PLOTË E GJENI KËTU

ObserverKult