Aktori shqiptar, Albano Bogdo, rrëfen tmerrin që përjetoi në qelinë e paraburgimit…

Aktori i humorit, Albano Bogdo, ka rrëfyer një nga momentet më të sikletshme dhe të vështira për të.

Bogdo ka treguar se një herë është shoqëruar në Polici në Komisariatin numër 3 në kryeqytetin shqiptar dhe tregon se kushtet atje ishin skandaloze, dyshekët ishin me mut dhe vinte një erë shumë e keqe, transmeton ‘gazetatema’. 

‘Më plehrë, nuk e di. Mu duk vetja si në Somali. Ishin kushte ndyrësira. Ato kushte në paraburgim nuk i meritojnë as kriminelët e luftës. Dysheqet ishin me mut, dhe duhej të uleshim ose të shtriheshim aty.

Jastëqe kërma, 10 vjet pa u ndërruar ato këllëfet. Tmerr, tmerr, tmerr’ u shpreh aktori Albano Bogdo gjatë një interviste në ‘Glamour Zone’. 


ermal

Lexo edhe:

ERMAL MAMAQI- GAZETARIT: NËSE S’TË PËLQEN TRAJNIMI DO DAL PA BREKË NGA BULEVARDI DERI TE “SKËNDERBEU”

Një debat i tensionuar ka ndodhur sot në ‘Shqipëria Live’ e mes Ermal Mamaqit dhe Flavio Qarrit.

Teksa komentuesit në rrjet janë ndarë në dy kampe, pro librit të Ermal Mamaqit dhe kundër tij, në emision është dikutuar pikërisht për këtë temë.

Më poshtë një pjesë nga debati:

Flavio Qarri: Unë mendoj dhe i qëndroj asaj që kam thënë më herët, nëse një njeri ka nevojë për ndonjë motivim, iluminim janë që të gjitha falas. Nuk ka nevojë për trajnime dhe strukturime. Çdo trajnim është në funksion të personit që i bënë…

T’i qan vëllai jot dy vezë të skuqme po më duket e tepërt të them që jam kuzhinier. Kjo është autobiografi.

Tekstin e plotë e gjeni KËTU