Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

Festivali vjetor i rokut “Guitare en Scène” është anuluar – përsëri.

Zakonisht mbahet në korrik të çdo viti në qytetin francez në kufi me Saint-Julien-en-Genevois. Festivali nuk ndodhi vitin e kaluar dhe organizatorët thonë se është shumë e pasigurt për të planifikuar për këtë vit.

Bandat si Deep Purple dhe Uriah Heep dhe artistë si Ben Harper ishin në plan.

Por festivali thotë se kërkesat e distancës sociale dhe kufijtë në udhëtimet ndërkombëtare do të thotë që ata nuk mund të kenë festivalin që do të dëshironin. Dhe kështu që do të preferonin të prisnin deri në vitin 2022, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

LEXO EDHE: Festivali muzikor “Coachella” mund të shtyhet për vitin e ardhshëm