Balerinët e BKK-së performojnë sonte para publikut amerikan

Balerinët e Baletit Kombëtar të Kosovës, sonte në teatrin St Jean në Manhattan të Nju-Jorkut, do të paraqiten para publikut amerikanë, në premierën e shfaqjes”Tango nights” me koreografi nga Chiara Ajkun.

Këtë e ka bërë me dije, përmes një postimi në Facebook, Baleti Kombëtar i Kosovës.

“Premiera e “Tango nights”, vjen si rezultat i bashkëpunimit në mes të Baletit Kombëtar të Kosovës dhe trupës amerikane Ajkun Ballet Company”, thuhet në njoftim.

ObserverKult


Foto ilustrim

Lexo edhe:

SHFAQJA “TIME” E BALETIT KOMBËTAR TË KOSOVËS FITON ÇMIMIN E PARË NË FESTIVALIN “ALBANIAN DANCE COMPETITION…”

Shfaqja “Time”, produksion i Baletit Kombëtar të Kosovës, është shpërblyer me çmimin e parë të Festivalit “Albanian Dance Competition, Creativity&Interpretation”, për koreografinë më të mirë, mbajtur në qytetin e Elbasanit.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult