Brad Pitt nuk njeh më fytyrat e njerëzve, flet për sëmundjen me të cilën po përballet

(Photo by Gregg DeGuire/Getty Images for Turner)

Brad Pitt nuk njeh më fytyrat e njerëzve, madje as të të afërmve dhe miqve. Aktori hollivudian zbuloi se ai vuante nga një çrregullim i rëndë neurologjik që në vitin 2013, por me kalimin e viteve gjendja e tij është përkeqësuar. Bëhet fjalë për sëmundjen e quajtur prosopagnosti, e zbuluar në 1947 nga psikiatri gjerman Joachim Bodamer, transmeton ‘insajderi’.

“Askush nuk më beson! Dua të takoj një person tjetër që vuan nga kjo”, tha ish-bashkëshorti i Angelina Jolie.

Pitt pretendon se ka qenë i sëmurë që nga viti 2013, kjo është arsyeja pse ai e ka kaluar shumicën e kohës brenda për vite me radhë. Në të njëjtën kohë, Brad e ka lënë duhanin: “Nuk mund të pi dot një ose dy cigare në ditë. Nuk është pjesë e mënyrës sime. Për mua është gjithçka ose asgjë. Kam humbur privilegjet e mia”.

Brad Pitt

Lexo edhe:

FJALËT EMOCIONUESE QË BRAD PITT DIKUR I THOSHTE PËR ANGELINA JOLIE

Gruaja ime u sëmur, ishte pothuajse gjithmonë nervoze për shkak të problemeve në punë, për shkak të jetës personale, për shkak të dështimeve dhe problemeve me fëmijët. Kishte humbur 13 kilogramë dhe peshonte 41 kilogramë. Ishte vetëm 35 vjeçe, dhe më pas humbi edhe më shumë peshë.

Angelina qante shumicën e kohës. Dukej qartë se nuk ishte një grua e lumtur. Ajo ankohej vazhdimisht se i dhimbte koka, se kishte probleme me zemrën dhe se ndjente dhimbje në shpinë dhe në brinjë. Nuk flinte gjithë natën, flinte vetëm në mëngjes dhe gjatë ditës lodhej shumë shpejt…

Marrëdhënia jonë ishte gati të përfundonte. Angelina nuk ishte më e bukur, sytë e saj ishin të fryrë dhe kishte hequr dorë nga kujdesi për veten. Ajo nuk donte më të luante në filma, filloi të refuzonte çdo rol që i propozohej. Edhe unë i kisha humbur shpresat dhe mendoja se do të ndaheshim së shpejti…

TEKSTIN E PLOTË E GJENI KËTU