Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj, Anwar Hadid. Duket se ajo po argëtohet vërtetë, pasi këtë ka arritur ta trasmetojë edhe nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale.

Dua nuk ka nguruar të ndajë me ndjekësit e saj edhe vizitat e ndryshme që ka realizuar si ajo më e fundit në Parkun Kombëtar të Butrintit.

Ndërkohë, së fundi, artistja ka publikuar një video vërtetë të bukur, në të cilën shfaqej duke kërcyer këngën e “Qyqekut” me një gotë në kokë dhe shami në dorë, transmeton ‘diasporashqiptare.al’.

Mirëpo, duket se ky moment nuk ka kaluar as pa vëmendjen e mediave ndërkombëtare, pasi ka qenë pikërisht tabloidi britanik, Daily Mail. Ky i fundit i ka dedikuar një artikull Duas, ku flet për pozat sensuale dhe veshjet me klas të 25-vjeçares. Gazeta tregon për origjinën e artistes dhe vendodhjen e fotove.

Ndër të tjera, Daily Mail kujton se këngëtarja e shumë hiteve erdhi në Tiranë, për t’iu bashkuar nismës “Adopto një Kopsht”, pasi ndërtimi i kopshtit numër 42 në kryeqytet do të financohet nga “Sunny Hill Foundation”.

LEXO EDHE: Paditet Dua Lipa, shkak bëhet një fotografi e publikuar