Edi Rama i pikëlluar pas vdekjes së Pirro Manit: Lamtumirë usta…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shkroi një postim emocionues pas ndarjes nga jeta të aktorit të njohur dhe regjisorit Pirro Mani.

Postimi i plotë:

Edi Rama: LAMTUMIRË USTA!

Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër.

U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes.

LEXO EDHE: Mesazhi prekës i Elton Dedës pas vdekjes së Pirro Manit: Fluturo tashmë me engjëjt babai i Teatrit