Filmi i animuar “Clara me mustaqe” fiton çmim në festivalin e njohur francez

Filmi i animuar “Clara me mustaqe” ka fituar në festivalin “Annecy International Animation Film Festival” që organizohet në Francë.

Animacioni i metrazhit të shkurtë është me skenar dhe regji të Ilir Blakçorit, përcjellë klankosova.tv.

Në njoftimin e festivalit thuhet se “Clara me mustaqe” ka fituar çmimin “City of Annecy Award”.

Ky festival është njëri nga më të njohurit në botë dhe ky është edicioni i tij i 60-të.

LEXO EDHE: Teoria që fshihet pas filmit të animuar “Në kërkim të Nemos”