Ndërron jetë në moshën 58-vjeçare aktori i njohur

Hollivudi po mban zi për humbjen e një personi të veçantë nga seria dramatike e HBO-së, “Oz”, Granville Adams.

Adams vdiq në moshën 58-vjeçare, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Lajmi u konfirmua nga miq të shumtë, duke përfshirë producentin ekzekutiv të serisë “Oz”, Tom Fontana.

Kirk Acevedo, aktori tjetër nga “Oz”, shkroi: “Humba vëllain tim sot pas një beteje me kancerin”.

Adams njoftoi betejën e tij në mediat sociale me postimin e tij të fundit të ndarë nga ajo që duket se ishte dhoma e tij e spitalit në gusht, transmeton ‘zeri.info’.

Aktori u shfaq në të gjashtë sezonet e “Oz”, së pari në një rol mysafir dhe më vonë u ngrit tutje.

Krijuesit e serisë “Oz”, Tom Fontana dhe Dean Winters, filluan një fushatë “GoFundMe”. Në fillim të vitit për të ndihmuar Adamsin të paguajë shpenzimet mjekësore.

Fushata kishte mbledhur 99.800 dollarë, duke tejkaluar objektivin e saj prej 69.500 dollarësh, megjithëse ajo mbeti aktive pasi Adamsi vazhdoi të kërkonte trajtim.

“Siç e dini shumë, miku dhe vëllai ynë Granville Adams është diagnostikuar me kancer”, shkroi Fontana në “GoFundMe” në janar.

“Në vetëm disa muaj faturat mjekësore janë rritur në nivele astronomike. Jo vetëm që ai duhet të luftojë këtë sëmundje të pamëshirshme, por tani ai duhet të mbulojë edhe faturat e spitalit që kompania e sigurimeve nuk pranon t’i paguajë”. 

—————————————————————————

LEXO EDHE: Ndërron jetë një javë pasi fitoi çmimin

Marc Pilcher, stilisti i flokëve dhe grimieri i cili fitoi çmimin Emmy për punën e tij në shfaqjen e suksesshme të Netflix “Bridgreton”, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare nga Covid-19, një javë pasi fitoi çmimin.

Agjencia e Pilcher, Curtis Brown konfirmoi lajmin për “CNN” të martën. Duke iu referuar një deklarate që agjencia i dha Variety, nga miqtë dhe familja.

Sipas deklaratës, Pilcher ishte vaksinuar dy herë. Dhe nuk vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. 

Ai rezultoi negativ në teste të shumta të Covid-19. Dhe udhëtoi drejt SHBA për ceremoninë e Emmy dhe përsëri në Mbretërinë e Bashkuar.

TEKSTIN E PLOTË MUND TA LEXONI KËTU