Mësohet shkaku i vdekjes së Uran Kostrecit, ishte i prekur nga COVID-19

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare nga Covid-19, Uran Kostreci.

Kostreci prej ditësh ishte i infektuar nga Covid-19 dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale e cila rëndoi gjendjen e tij shëndetësore duke i marrë jetën.

Poeti Uran Kostreci ka kaluar 20 vite në burgjet komuniste dhe njihet për ‘Epopenë e karakalecave’ dhe dëshmitë për burgjet./gazetadita.al

LEXO EDHE: Uran Kostreci u dënua tre herë, vuajti: 22 vjet, 10 muaj, 6 ditë burg