Ndahet nga jeta aktori i njohur, Eddie Driscoll

Eddie Driscoll, aktori i njohur sidomos për rolet e tij në filmat si “Mad Men”, “Entourage” dhe “Sex and the City” u nda nga jeta në moshën 60-vjeçare.

Shoku më i mirë i të ndjerit, Jimmy Palumbo e ka konfirmuar lajmin për vdekjen e Driscoll për Gazetën People, derisa e ka quajtur atë si një talent të vërtetë.

“Ai mund t’i bënte që të gjitha, të këndonte, të vallëzonte, të aktronte, të ishte komedian”, ka thënë Palumbo.

“Ai ka punuar tërë kohën. Ai gjithmonë aranzhonte punë për të bërë. Çdokush që ka punuar me të e ka dashur”, ka shtuar më tej ai.

Driscoll u nda nga jeta në Los Angjelos, pas një beteje të rëndë me kancerin në bark. Në ditët e tij të fundit, gjendja shëndetësore u rëndua, por ai rezistoi aq sa mundi”, ka shtuar Palumbo.

Gjithashtu i ndjeri ka vuajtur edhe nga një problem serioz pulmologjik, ka njoftuar miku i të ndjerit, Palumbo.

Rrugëtimi i tij në aktrim ishte gjithmonë dinamik, duke marrë pjesë në shumë shfaqje e filma, përfshirë “Desperate Houswives, “Mad Mend”, “Entourage”, “Sex and the City” dhe “This is Us”.

Gjithashtu është shfaqur disa herë tek “Days of OUR Lives” dhe kishte role të përsëritura në TNT’s The Last Ships si Randall Croft.

Driscoll kishte punuar përveç aktrimit edhe në dy bare “karaoke” në Kaliforni “Dimples”, i cili tani është i mbyllur, por shoku i i të ndjerit, Palumbo e përshkruan si “bari i parë karaoke në botë”, si dhe në Fox Fire Room.

Përndryshe, i ndjeri Driscoll ka lënë pas vëllain e tij, Danny./ People

ObserverKult  


maram al masri

Lexo edhe:

MARAM AL MASRI: FËMIJËT JANË AMANETI I ÇMUAR I JETËS…

Nga Maram Al Masri

Fëmijët nuk i kuptojnë
edicionet e lajmeve
rënien, ngritjen dhe luhatjen e bursës
madje, as krizën ekonomike.
Fëmijët ëndërrojnë
për kuajtë
qentë, macet

Poezinë e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult


kipling

RUDYARD KIPLING: LETËR DJALIT

Nëse ke me mujtë me rujtë qetsinë
kur të gjithë rrotull teje janë tuj e hupë;
Nëse ke me ditë me pas besim n’vetvete
kur t’gjithë t’shikojnë me dyshim
e dyshimit tyne i nep ma t’ndershmin vend;
Nëse ke me ditë me pritë pa u lodhë së prituni
a, shpifjes mos m’i u gjegjë me shpifje
a, i urrejtun urrejtjes zjarr mos m’ei dhanë, krejt kjo
pa lanë shijën e t’qenunit i mirë
ose t’folunit me stërhollime;
Nëse ke me ditë me andrrue pa i pá andërr
andrrat e mësuesit tand;
Nëse ke me ditë me mendue
pa i shndërrue mendimet n’qëllimet tua;

Poezinë e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult