Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur, Astrud Gilberto

Këngëtarja e famshme, Astrud Gilberto, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Muzikantja është më e njohur për këngën “Girl From Ipanema”, e krijuar nga kompozitori Antonio Carlos Kobin dhe poeti Vinicius de Moraes dhe i transformuar në anglisht nga Norman Gimbel.

Mediat e huaja shkruajnë se lajmin e hidhur për vdekjen e 83-vjeçares e ka konfirmuar djali i saj, Marcelo për “The Independent”.

ObserverKult


Lexo edhe:

NDAHET NGA JETA AKTORI I NJOHUR, BARRY NEWMAN

Barry Newman, ylli i filmit kult legjendar të viteve 1970, “San Francisco: Zero Hour”, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Në fillim të viteve 1970, aktorit Barry Newman, iu desh vetëm një film, “Pika e zhdukjes”, për të bërë historinë.

Ende në vitet 1970, Newman përsëriti në televizion rolin e avokatit Tony Petrocelli që kishte luajtur në filmin “Avokati”. Dhe vërtet, ky serial, “Petrocelli” (1974-1976) i përket momenteve të mëdha të karrierës së tij. Është gjithashtu vepra e tij e vetme për të cilën u dallua. Ai madje u nominua për ‘EMY’ dhe ‘Golden Globes’…

Tekstin e plotë e gjeni KËTU