Ndërroi jetë kompozitori i njohur, Ken Williams

Ken Williams, një kompozitor fitues i Grammy, i famshëm për hitin e vitit 1972 “Everybody Plays the Fool”, ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga gruaja e tij, aktorja dhe këngëtarja e Broadway, Mary Seymour Williams, raportoi Associated Press.

Williams thuhet se ndërroi në Spitalin Universitar North Shore në Manhasset, Long Island. Pas një beteje të gjatë me një sëmundje që u konfirmua se nuk kishte lidhje me COV ID, tansmeton ‘lapsi.al’.

Ndërsa “Everybody Plays the Fool” është melodia më e njohur e Williams. Artisti shkroi më shumë se 500 këngë gjatë karrierës së tij 60-vjeçare.

Disa nga hitet e tij më të mëdha përfshijnë “Love, Love, Love” interpretuar nga Donny Hathaway, “I Can’t See Me Without You” nga Impalas. “Let Me Prove My Love to You” , “Only When You ‘re Lonely’ nga Holly Maxwell.

“Seven Lonely Nights” nga Four Tops, “Keep on Holding on” nga Margaret Reynolds dhe “Hoping You Will Come Back” nga Sandra Phillips.

Ndërkohë, këngët e tij janë përzgjedhur nga artistë duke filluar nga Alicia Keys deri te Lil Wayne.


Lexo edhe:

NDËRROI JETË AKTORI I FAMSHËM TURK, I NJOHUR PËR ROLET E KARA MURATIT

Aktori veteran, Cüneyt Arkın, portretizoi një larmi karakteresh, nga ai i një zotëri elegant deri te luftë tarët turq. Pushtuesit e hapësirës dhe shefat e policisë gjatë gjithë karrierës së tij në Yesilcam, pseudonimi i dhënë kinemasë klasike turke.

Ai ishte i njohur për rolet në filmat e “Kara Murat”.

Një nga filmat e tij më të njohur ishte filmi i vitit 1982 “Njeriu që shpëtoi botën”, i renditur në kategorinë e filmave më të mirë në faqen e internetit të IMDb…

TEKSTIN E PLOTË E GJENI KËTU