Ndërroi jetë rapsodi i njohur, Isë Llapqeva

Ka ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur i folklorit shqiptar, Isë Llapqeva, në moshën 76-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur vëllau i tij, këngëtari i mirënjohur, Hamz Llapqeva.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot (15 shtator) në ora 16:00 në varrezat e Prizrenit.

Më poshtë njoftimi i plotë:

Miq dhe dashamirë tē nderuar, ju njoftojmë me pikellim te thell se sot me datë 15 shtator 2020 në moshēn 76 vjeqare vdiq Vllau, Prindi ynë: Isë Imer Llapqeva.

Varrimi do të bëhet sot me 15 shtator ditë e marte në ora 16;00 me Iqindi në varrezat e Prizrenit.

Me dhimbje të thellē Familja Llapqeva.

Njoftim:Miq dhe dashamirë tē nderuar, ju njoftojmë me pikellim te thell se sot me datë 15 shtator 2020 në moshēn…

Gepostet von Hamz Llapqeva am Montag, 14. September 2020