Ndërroi jetë rapsodi i njohur, Pjetër Bisaku

Ka vdekur rapsodi i mirënjohur kosovar, Pjetër Bisaku.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë, Tom Sokoli, i cili u ka shprehur ngushëllime familjarëve për humbjen e më të dashurit të tyre, transmeton ‘gazetametro’.

Shkrimi i plotë:

Lajm i hidhur

Vdes rapsodi i mirënjohur PJETER BISAKU

Ngushëllime familjes, farefisit të gjithë rapsodëve shokëve dhe miqve.

LEXO EDHE: Ndërroi jetë profesori i njohur, Hamdi Daci