“Në kërkim të Venerës” i regjisores Norika Sefa shpërblehet me çmim në Zvicër

Filmi “Në kërkim të Venerës” me skenar dhe regji nga Norika Sefa, është shpërblyer me çmimin “The Peter Liechti Award” në Basel të Zvicrës.

Lajmi është bërë i ditur nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

Në film luajnë: Kosovare Krasniqi, Rozafa Çelaj, Erjona Kakeli, Basri Lushtaku, Bleon Makolli, Fatushe Nushi, Ajan Zharku, Ermal Bilalli, Tristan Halilaj, Shend Miftari, Anisa Ismajli, Sheqerie Buqaj etj. drejtor fotografie Luis Armando Arteaga, montazha Stefan Stabenow, skenografia Arben Shala, zëri Risto Alchinov, kostumografia Desantila Lika, grimi Lidona Berisha, transmeton Klan Kosova.

LEXO EDHE: Filmi i Lorena Sopit “Schauerfilm” fiton çmimin e rëndësishëm në Japoni