Pamje të veçanta, ja si e festoi ditëlindjen e fundit- Ismail Kadare (Video)

Shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare, u nda nga jeta të hënën e 1 korrikut në moshën 88-vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet dhe mesazhet e personaliteteve nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, vendet europiane dhe përtej Atlantikut.

Së fundmi, Vera Grabocka dhe Timo Flloko kanë publikuar një video te veçantë me Kadarenë. Një video e regjistruar në 28 janar 2024, në ditëlindjen e fundit të shkrimtarit.

Në video, Timo Flloko shfaqet duke interpretuar poezinë “Kristal” të Kadaresë.

ObserverKult


Lexo edhe:

NGA ARTUR ZHEJI: PSE E MIRËKUPTOJ HELENA KADARENË, QË LARGOI TURMËN E HIÇAVE