Pse Dua Lipa u detyrua të anulojë koncertin?/ “Po vuaj nga…”

dua lipa

Dua Lipa u detyrua të anulojë një tjetër koncert pasi vazhdon të vuajë nga laringiti.

Ylli i muzikës shkroi në InstaStory se ajo nuk do të shfaqej në “Jingle Ball” të iHeartRadio Z100, në New York siç ishte planifikuar pasi ajo është në pushim vokal ‘sipas urdhrave të mjekut’, shkruan DailyMail.

Anulimi i koncertit “Jingle Ball” vjen më pak se një javë pasi ajo u shpreh se sa ‘zemërthyer’ ishte që gjithashtu u detyrua të anulonte paraqitjen e saj në “Jingle Ball” të iHeartRadio KIIS FM në Los Angeles për shkak të sëmundjes së saj.

“Siç e dini shumica prej jush, unë aktualisht vuaj nga pezmatimi i fytit dhe kam qenë në pushim vokal sipas urdhrave të mjekut tim”, filloi këngëtarja e hitit “New Rules”.

“Shpresoja për një shërim më të shpejtë, por për fat të keq, jam ende nën mot dhe nuk mund të performoj në ‘Jingle Ball’ iHeartRadio Z100. Jam jashtëzakonisht e zhgënjyer, mezi prisja të nisja sezonin e festave duke performuar në ‘Jingle Ball’ të këtij viti”, shkroi tutje Dua.

“Më vjen shumë keq që nuk do të jem atje për të festuar sezonin me të gjithë fansat e mi, por shpresoj që të shijoni pjesën tjetër të formacionit të mrekullueshëm që shfaqja ka planifikuar për të gjithë ju”.

————————————————-

LEXO EDHE: DUA LIPA S’PARAQITET NË EVENTIN E NJOHUR MUZIKOR, SHKAK GJENDJA E SAJ SHËNDETËSORE

Këngëtarja Dua Lipa ka ndarë së fundmi një lajm të trishtë me fansat e saj.

Përmes rrjetit social, “Instagram”, Dua ka njoftuar se nuk mundi të performojë në iHeartRadio KIIS FM Jingle Ball pasi është me laringit. 

“Me zemër të thyer më duhet të ndaj se nuk do të mund të performoj në iHeartRadio KIIS FM Jingle Ball për shkak të laringitit.

Sipas urdhrave të mjekut tim sot, do të më duhet të jem në pushim vokal për ditët e ardhshme në mënyrë që të shërohem plotësisht.U kërkoj falje fansave të mi dhe uroj të shihemi së shpejti së bashku”, shkruajti këngëtarja në postim.

Festivali u zhvilluar në New York dhe u mbajt të premten.