Rita Ora e veshur si flamur elektrizoi Tiranën

rita ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora mbajti një koncert madhështor në sheshin ‘Skënderbej’.

Këngëtarja kishte veshur një ‘body’ të zi, me nje pelerinë, ku vihej re detaji i shqiponjës përreth kraharorit dhe shpatullave të saj ndërsa balerinët kishin veshjet e tyre ngjyrë të kuqe, dy ngjyrat që simbolizojnë flamurin shqiptar.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka ndarë një video në ‘fcebook’, ku këngëtarja shihet duke kërcyer me valle shqiptare të miksuar me këngët e saj.

Para dhjetëra qytetarëve që ishin mbledhur për të ndjekur koncertin e saj Rita tha në shqip: Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur.

Para dhjetëra qytetarëve që ishin mbledhur për të ndjekur koncertin e saj Rita tha në shqip: Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur/dritare.net

ObserverKult

RITA ORA UA LAVDËRON STUDENTËVE ERION VELIAJN: JENI ME FAT QË KENI KËTË KRYEBASHKIAK!

Lexo edhe:


Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është në Tiranë. Të martën, në Javën e Kulturës Britanike, ajo do të performojë në sheshin “Skënderbej”. Ndërsa takimin e parë në Tiranë e ka rezervuar për studentët e Liceut Artistik.


E shoqëruar edhe nga nëna e saj, Vera Ora, dhe kryebashkiaku Erion Veliaj, Rita Ora ndau me të rinjtë detaje për koncertin e madh të 6 Shtatorit. Ndërkaq u shpreh e surprizuar me ndryshimet që ka pësuar qyteti i Tiranës.

“Ky qytet është rritur shumë! Ju çuna dhe goca jeni me shumë fat për këtë kryebashkiak. Është shumë “cool” dhe i përditësuar me kulturën, rininë, vlerat. E shoh çdo vit rritjen e qytetin dhe jam e surprizuar”, tha Rita Ora.

Tekstin e plotë e gjeni KETU