Vdiq aktorja e njohur, Arlene Golonka

Aktorja Arlene Golonka ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare.

Lajmi u bë i ditur nga mbesa e saj, Stephanie Morton e cila deklaroi se Arlene  kishte vuajtur nga sëmundja Alzheimer dhe vdiq në West Hollywood, transmeton ‘lapsi.al’.

Aktorja është e njohur për rolet e saj në The Night Circus”, “Come Blow Your Horn”, “One Flew Over the Cuckoo’s Nest”.

LEXO EDHE: Vdiq aktori dhe regjisori i njohur, Pirro Mani