VIDEO: Tirana e vitit 1948, sa bosh edhe plot…

Videoja e mëposhtme e publikuar nga Shpend Bengo, tregon Tiranën e viteve 1948.

Një fragment ky, i shkëputur nga dokumentari “Shqipëria e Re”, i regjisorit rus Ilia Kopalin, laureat i çmimit “Stalin”.

Siç dhe e shihni, ndryshimi me Tiranën e viteve 2020 është totalisht i dukshëm, duke treguar njëherësh jo vetëm progresin, por dhe babëzinë për të betonizuar dhe zotëruar çdo copë të kryeqytetit, transmeton ‘kujto.al’

Për më shumë detaje, ndiqni videon:

TIRANA në vitin 1948.(Fragmente nga dokumentari "Shqipëria e Re", i regjisorit rus Ilia Kopalin, laureat i çmimit Stalin)

Gepostet von Shpend Bengu am Montag, 10. August 2020