Aktori i njohur në gjendje kritike, pëson aneurizëm në tru

Aktori i njohur, Tom Sizemore, është në gjendje kritike pasi pësoi një aneurizëm në tru. ‘The Guardian’ raporton se Sizemore pësoi aneurizëm në shtëpinë e tij në Los Anxhelos.

Ai po trajtohet në kujdesin intensiv, tha menaxheri i tij, Charles Lago. Lago e përshkroi gjendjen e Sizemore “një situatë pritjeje dhe shikimi”.

“Ai është në spital. Familja e tij është në dijeni të situatës dhe shpreson për më të mirën. Është shumë herët për të ditur për një situatë rikuperimi pasi ai është në gjendje kritike nën vëzhgim”, tha Lago për Fox News.

Sizemore, 61 vjeç, ka luajtur në filma duke përfshirë Saving Private Ryan, Heat dhe Black Hawk Down.

Ai gjithashtu ka pasur një histori abuzimi me dro gën dhe përplasjet me forcat e rendit.

Ai u dënua për dhunë në familje në vitin 2003 ndaj të dashurës së tij, Heidi Fleiss.

Sizemore u martua me aktorin Maeve Quinlan në vitin 1996, por ata u divorcuan në vitin 1999. Ai u bë baba i binjakëve në vitin 2005 me Janelle McIntire./eksluzive

ObserverKult


salman rushdie

Lexo edhe:

PAS SULMIT QË E PËSOI, SHKRIMTARI I NJOHUR, SALMAN RUSHDIE, BËN DALJEN E PARË PUBLIKE- JA ÇKA THA

Shkrimtari Salman Rushdie pak muaj më parë u godit me thikë gjatë një aktiviteti në një universitet. E së fundmi ai është shfaqur për herë të parë në publik.

“Jam me fat dhe mirënjohës”. Këto kanë qenë fjalët e para të autorit të njohur Rushdie i cili si pasojë e sulmit humbi njërin sy.

Me syze të errëta ai u shfaq për herë të parë në publik duke theksuar se ishte ende duke marrë veten nga ngjarja e rëndë.

75-vjeçari ka pësuar disa dëmtime në tru, të cilat i kanë krijuar vështirësi për të shkruar.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult