Alarmi nga sociologia: Fëmijët luajnë Big Brother në shkollë, mësuesja imiton Arbanën, nxënësit Luizin dhe Kiarën (Video)

Fenomeni Big Brother, është futur edhe në shkolla. Kështu thotë sociologia, Marsi Simo, e cila me shqetësim shpreh se një prind i ka treguar se fëmija i tij, si formë argëtimi në klasë, luajnë Big Brother.

“Jam e shokuar, e mërzitur, e inatosur të gjitha bashkë. Fenomeni i Big Brother, është futur deri në shkollë. Një prind më shprehu si shqetësim bisedën që kishte bërë më fëmijën e tij, që i kishte treguar se në klasë, luajnë Big Brother.

Mësuesja imiton Arbanën, nxënësit imitojnë Luizin, Kiarën, e me radhë”, u shpreh sociologia Simo në një video të publikuar në Instagramin e saj./lajme.al

ObserverKult


Lexo edhe:

ARTAN FUGA: BIG BROTHER ËSHTË NJË ÇELËS KOPIL PËR TË KUPTUAR SHOQËRINË

Nga Artan Fuga

Shumë e komentojnë Big Brotherin në tv. Unë për vete nuk e shoh sepse e njoh mirë modelin dhe formatin e tij në planin filozofiko-sociologjiko-psikologjik. Këta muaj më shumë shoh Al Pazar, kënaqem, por edhe e studioj!

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult