Alban Ramosaj me “Thikat e mia”, fitues i “Kënga Magjike 2021”

Mbrëmë u mbajt nata finale e festivalit të këngës “Kënga Magjike 2021”.

Fituesi i çmimit kryesor u shpall Alban Ramosaj me këngën “Thikat e mia”.

Vendin e dytë e zuri Klajdi dhe Flori, ndërsa të tretin Nutsa.

Ndërsa vlen të theksohet se ky edicion i “Kënga Magjike” erdhi më ndryshe se herët e tjera, duke u marrë masa antiCOVID.

Kënga që padyshim u pëlqye tej mase nga publiku, këngëtarët dhe gjithashtu nga juria që dhanë pikët e tyre.

LEXO EDHE: Alban Ramosaj shfaqet i përlotur në skenë, fjalë prekëse për të ëmën