Arkitektura e së ardhmes shpaloset në Venecia (Video)

Pas muajsh bllokadash dhe kufizimeve të udhëtimit, Venecia është më në fund e gatshme të mirëpres mijëra të apasionuar pas arkitekturës në edicionin e saj të 17-të në kuadër të Bienales së Arkitekturës.

Me një distancë të vogël sociale, pastrimin e duarve dhe kontrollet e temperaturës, vizitorëve do t’u jepet drita jeshile për të hyrë në dy ndërtesat kryesore.

Projekte shumëngjyrëshe si “Museo Aero Solar”, “Floating Museums”, “Resurrecting the Sublime” kanë bërë rrugën për në pavijonin kryesor të Bienales, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

LEXO EDHE: