Artan Fuga: Kultura dhe dija shqiptare- në rrezik!

artan fuga turizmi

Akademiku Artan Fuga thotë se vlerësimi i punës shkencore vetëm me botime artikujsh në revista, e shkatërron dijen shqiptare.

Fuga shkruan se kjo është në kundërshtim me normat dhe direktivat e BE-së dhe se kalbëzon dhe zhyt në korrupsion universitetet.

Kush po e fut kërkimin shkencor në rrugë qorre!

Matja e punës shkencore vetëm me botime artikujsh në revista, sikurse kërkon ministria e arsimit, e shkatërron dijen shqiptare,
i ve shkelmin inteligjencës shqiptare,
djeg fatet e rinisë studentore të Shqipërisë,
kalbëzon dhe zhyt në korrupsion universitetet,
Eshtë në kundërshtim me normat dhe direktivat e BE.

Unë mund ta provoj këtë!
Kultura dhe dija shqiptare në rrezik!
Doktorë, doktorantë, profesorë të asociuar, profesorë, jemi të gjithë të orientuar në rrugë qorre!
Duhet Komitet Shpëtimi për kërkimin shkencor!/

ObserverKult

————————-

Lexo edhe:

PREKËSE: DJALI I TINKA KURTIT HUMBI JETËN PAS BISEDËS NË TELEFON ME AKTOREN E…

Aktorja e madhe, Tinka Kurti, ka humbur kohë më parë djalin e vetëm. Zef Kurti kishte ndërruar jetë në Kanada ku jetonte prej vitesh.

Akademiku Përparim Kabo pati shpërndarë një mesazh ngushëllimi dhe tregoi bisedën me Tinkën.

Ajo i kishte treguar se i biri kishte humbur jetën pasi kishin komunikuar në telefon.

Postimi i Kabos ne rrjetin social:

Është e vërtetë biri i vetëm i artistës së madhe Tinka Kurti ka ndërruar jetë në Canada në kushte natyrore…pas një telefonate që kishte bërë me të ëmën Tinkën disa orë më pas duke larguar borën…

Tekstin e plotë e gjeni KETU

ObserverKult