Bebe Rexha vjen me një mesazh emocional për Festat e Fundvitit

Bebe Rexha

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka qenë gjithmonë një “avokate” e mirë për njerëzit e prekur nga problemet me shëndetin mendor.

Kjo empati e saj vjen për faktin se edhe ajo para disa viteve, e pranoi publikisht se vuan dhe është e diagnostikuar me çrregullim bipolar.

32-vjeçarja madje gjatë këtij viti publikoi albumin e saj të dytë në karrierë. Albumi është i mbushur me këngë që trajtojnë probleme të shëndetit mendor.

Artistja me origjinë shqiptare nuk po i harron fansat edhe gjatë periudhës së festave, pasi zgjodhi t’i motivojë për fundvit, ata që mund të mos jenë duke kaluar një periudhë të mirë këto kohë.

“Edhe pse mund të jetë sezoni i festave, kjo mund të jetë një kohë shumë e errët për disa. Nëse ndiheni si një i huaj ose si dele e zezë në familjen tuaj, thjesht mbani mend se jeni një njeri i mahnitshëm. Ju jeni vetja juaj. Ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyer në jetë. Viti i ri po vjen dhe ky do të jetë një fillim i ri për ju. Një fillim i ri”, shkroi fillimisht Rexha në InstaStory.

Më pas, interpretuesja e hitit “I’m a mess” publikoi edhe një tjetër shkrim në vazhdimësi, duke u munduar t’i qetësojë sado pak ata që kanë vështirësi në këto momente.

“Ju nuk jeni familja juaj. Ti je ti dhe je i mrekullueshëm. Do të thyeni mallkimet e brezave. Do të hyni në kapitullin tjetër të mahnitshëm të jetës suaj. Mbushur me lumturi dhe shpresë. Ju do të jeni të shëndetshëm fizikisht dhe mendërisht”, shkroi Bebe Rexha.

Ndërkohë, vetëm një ditë më parë, edhe faqja e njohur ndërkombëtare e muzikës iHeart Radio në Instagram, shpërndau një thënie motivuese të artistes, të publikuar në Twitter.

“Për personin që po ndjehet pa disponim në sezonin e festave, ti ia ke dalë dhe do t’ia dalësh. Ju dërgoj me dashuri një zemër të kuqe”, shkruhej në statusin e Rexhës./diasporashqiptare.al

ObserverKult

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lexo edhe:

RRËFIMI EMOCIONAL I BEBE REXHËS, ZBULON MJAFT TË PATHËNA NGA JETA E SAJ