Blendi Fevziu: “Një ëngjëll iku nga kjo botë për fajin tonë”

fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për tragjedinë e rëndë që ndodhi sot në plazhin e Potamit në Himarë, ku një vajzë 7-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga gomonia në breg të detit.

Fevziu shprehet i tronditur për këtë ngjarje, teksa thotë se familja e vajzës së ndjerë tashmë është e gjymtuar dhe të penduar se zgjodhën të pushojnë në atdhe.

Gazetari i njohur shkruan më tej se situata në bregdet është kritike, pasi ligjin aty e bëjnë trafikantët e fortë dhe djemtë e biznesmenëve duke rrezikuar çdo ditë jetën e pushuesve të tjerë.

Postimi i Blendi Fevziut në Facebook (pa ndërhyrje):

—————————–

Lexo edhe:

EDHE SA VIKTIMA DUHET TË NUMËROJMË PARA SE TË DALË LIGJI MBI NDALIMIN E SKAFEVE NË BREG TË DETIT