Çeku shpreh ngushëllime për vdekjen e Shaqir Hotit: Kosova ka humbur një nga njerëzit më të urtë…

Shaqir Hoti

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas vdekjes së instrumentistit, Shaqir Hoti.

Me anë të një postimi të publikuar në rrjete sociale, Çeku thekson se Kosova ka humbur një nga njerëzit më të urtë e po ashtu njërin prej margaritarëve të vet kulturorë.

Ministri gjithashtu i shpreh ngushëllime familjes duke shtuar se i tërë komuniteti muzikor i Kosovës ndajnë dhimbjen me ta në këto kohëra të vështira.

Postimi i plotë i ministrit, Hajrulla Çeku:

LEXO EDHE: Ndërron jetë Shaqir Hoti, instrumentisti i njohur kosovar