Dhjetë ditë pasi e mori vesh për sëmundjen e rëndë, ndërron jetë aktori Michael Nader

Ylli i telenovelës “Dynasty” Michael Nader ka vdekur në moshën 76 -vjeçare vetëm dhjetë ditë pasi u diagnostikua me kancer të fazës përfundimtare, tha gruaja e tij Jodi Lister.

Aktori ishte më i njohur për rolin e Dex Dexter, në shfaqjen televizive të viteve ’80, Dynasty, dhe ai gjithashtu gjeti famë duke luajtur burrin mbështetës të Susan Lucci, Dimitri Marick në telenovelën “All My Children Me”.

Lajmi për vdekjen e Naderit u nda nga gruaja e tij e pikëlluar në një postim në Facebook, që zbuloi se burri i saj vdiq në shtëpinë e tyre në Kaliforninë Veriore, ndërsa foli për “agoninë” e të parit që i nënshtrohej sëmundjes së tij.

“Më vjen keq të ndaj lajmin e hidhur që burri im, Michael Nader, vdiq në shtëpi më 23 gusht,” shkroi ajo. Ai u diagnostikua me kancer të patrajtueshëm të premten e 13 -të dhe vdiq 10 ditë më vonë me mua dhe shokun e tij më të mirë të gëzofit Storm në krah.

“Vdekja dhe diagnoza e tij ishte e papritur dhe unë kurrë nuk kam përjetuar një agoni të tillë sa të shikoja shpirtin tim binjak të vdiste para syve të mi”.

“Ai ishte i dashur nga shumë njerëz dhe i çmoi fansat e tij dhe letrat dhe emailet e tyre. Ai iu përgjigj të gjithëve”, transmeton prive.al.

Lister gjithashtu zbuloi se burri i saj kishte shkruar një kujtim kur u diagnostikua me kancer, duke shpjeguar se libri do të detajonte luftën e tij të gjatë me varësinë.

“Ai ishte duke punuar në një libër për jetën dhe varësinë e tij para se të vdiste,” vazhdoi ajo. “Ai kishte kaq shumë talente dhe aftësi dhe është e vështirë të imagjinohet të jetosh jetën pa praninë e tij të bukur dhe të mrekullueshme, gëzimin dhe të qeshurën”.

Nader së pari zbuloi se ai kishte luftuar një varësi nga droga në vitin 1984, kur ai i tha TV Guide se kishte filluar të përdorte marihuanën dhe droga të tjera kur ishte vetëm 15 vjeç.

Megjithatë, ai tha në atë kohë se ai ishte angazhuar për një jetë të matur në 1980-një angazhim që ai e vazhdoi për 17 vjet, deri në vitin 1997, kur u arrestua për ngarje në gjendje të dehur, ndërsa vajza e tij 13-vjeçare Lindsay ishte në makinë.

Në vitin 2001, ai u arrestua përsëri për përpjekjen për të shitur kokainë tek një oficer policie i fshehur në një klub nate në East Village të Nju-Jorkut.

LEXO EDHE: Ndërron jetë aktori i njohur turk