Enrique Iglesias shfaqet me flamurin shqiptar në koncertin e tij në Greqi

Këngëtari i njohur botëror, Enrique Iglesias, të hënën, ka mbajtur koncertin e tij të radhës në Greqi.

Duket se në mesin e mijëra njerëzve që ishin të pranishëm në koncert, kishte edhe nga trojet shqiptare.

Kjo pasi në një moment ata i kanë hedhur flamurin në skenë dhe këngëtari shfaqet duke e valëvitur atë.

Enrique e ka mbajtur për disa minuta në duar flamurin teksa këndonte dhe fotoja e tij është bërë virale.

Edhe pse nuk dihet nëse Iglesias ia ka pasur idenë se cilin flamur ka pasur në dorë, të gjithë u gëzuan nga ai veprim i tij.

Ndryshe, Enrique është i njohur për hitet e tij si: “Hero”, “Bailamos”, “Tonight”, “Dimelo”, “Love to see you cry” etj./ telegrafi