Ja çka ndodhi me posterat e Goran Bregoviqit në Tiranë (FOTO)

Goran Bregoviq pritet të performojë pas disa ditësh në Korçë, por ftesa e Bashkisë së këtij qyteti ka ngjallur debate dhe pakënaqësi për faktin se muzika e tij po përdoret politikisht.

Kanë qenë të shumtë ata që kanë kërkuar anulimin e koncertit, si një shenjë respekti ndaj ndjeshmërisë së të afërmve të viktimave në luftën e Kosovës, megjithatë nga autoritetet nuk ka pasur asnjë reflektim, transmeton ‘lapsi.al’.

Në shenjë proteste, janë sulmuar posterat e këngëtarit që janë afishuar në billboardet në rrugët e Tiranës, siç duket në fotot më poshtë:

LEXO EDHE: Ardhja e këngëtarit Goran Bregoviq në Shqipëri, revoltohen këngëtarët shqiptarë: Bojkotojeni!