Këngëtarja e njohur tërhiqet nga gara e Festivalit të Këngës në RTSH

Foto ilustrim

Kejsi Tola, një nga konkurrentet e Festivalit të Këngës në RTSH, është tërhequr nga gara.

Burime për Vip Magazine bënë me dije se këngëtarja ka hequr dorë nga konkurrimi, ndërsa nuk dihen ende arsyet e këtij vendimi të papritur të këngëtares.

Disa ditë më parë RTSH shpalli listën e këngëve pjesëmarrëse në ngjarjen muzikore të vitit.

Lista e plotë:

Besa Krasniqi – Esenciale

Eldis Arnjeti – Një kujtim

Elsa Lila – Mars

Erina dhe The Elementals – Jetën n’Skaj

Jasmina Hako – Ti

Jehona Ponari – Evol

Olimpia Smajlaj – Asaj

Sergio Hajdini – Uragan

Shpat Deda – S’mund të fitoj pa ty

Tri Gjoci – Në ëndërr

Martina Serreqi – Vetëm ty

Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale

Festina Mejzini – Melos

Mal Retkoceri – Çmendur

Michela Paluca – Për veten

Santino De Bartolo – Dua të rri me ty

Stivi Ushe – Askush si ty

Kleansa Susaj – Pikturë

Kastro Zizo – 2073

Andi Tanko – Herë pas here

Anduel Kovaci – Nane’

Arsi Bako – Zgjohu

Besa Kokëdhima – Zemrën n’dorë

Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi

Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne

Olsi Ballta – Unë

Troy Band – Horizonti i ëndrrave

Luan Durmishi – Përsëritja

Sardi Struga – Boshatisur./Tirananews.al

ObserverKult


Lexo edhe:

PËRFUNDON “MISTERI”/ ZBULOHEN EMRAT- JA KUSH MERR PJESË NË FESTIVALIN E KËNGËS NË RTSH

Radio Televizioni Shqiptar ka shpallur listën e këngëve pjesëmarrëse në ngjarjen muzikore të vitit ‘Festivali 62 i Këngës në RTSH’.

Interpretuesit e muzikës nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Gjermania, Suedia, Italia, SHBA-ja dhe diaspora e gjerë aplikuan me mbi 80 krijimet e tyre cilësore.

Teksti dhe harmonia muzikore janë elementet që do të vlerësohen tani nga një juri prestigjioze gjatë netëve të fundvitit, siç ka qenë standardi nga viti 1962, kur Festivali kurorëzoi Vaçe Zelën për herë të parë.

Lista e artistëve të përzgjedhur për edicionin e 62-të të Festivalit të Këngës:

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult