Lady Gaga flet për “vuajtjet” që i pësoi: “Ajo erdhi në shtëpi me mua”

Lady Gaga

Lady Gaga ka folur në lidhje me procesin e saj të aktrimit në “House of Gucci” duke zbuluar se ajo bëri përpjekje aq intensive për të luajtur Patrizia Reggiani saqë kishte nevojë edhe për një infermiere psikiatrike.
Këngëtarja dhe aktorja 35-vjeçare foli për procesin e saj në një intervistë të re për “Variety.

Ndërsa ajo foli për përdorimin e teknikave të tilla intensive ‘të aktrimit me metodë’, aktorja e nominuar për “Oscar” mendon se nuk ia vlente, në planin afatgjatë.
Gaga ka thënë në të kaluarën se gjatë gjithë produksionit ajo jetoi si Reggiani, ashtu siç bëri me rolin e saj të rëndësishëm si Ally në filmin “A Star Is Born” të 2018-ës, i cili solli fitimin dhe nominimin e saj të parë për “Oscar”.

“Unë kam qenë në të njëjtën mënyrë për “A Star Is Born”. Unë kam qenë gjithmonë Aleat. Dhe për këtë, unë kam qenë gjithmonë Patrizia. Gjithmonë kam folur me theksin tim”, ka thënë Gaga.

“Dhe edhe nëse po flisja për gjëra që nuk kishin lidhje me filmin – nuk po pretendoja se Maurizio po më priste poshtë – unë ende po jetoja jetën time. Unë thjesht e kam jetuar si ajo”, shtoi ajo.

Ajo tha se ‘errësira’ që ishte brenda Reggiani-t, e cila u shpall fajtor në vitin 1997 për punësimin e vrasësit të ish-burrit të saj Maurizio (Adam Driver) – erdhi në shtëpi me të.

ObserverKult

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lexo edhe:

TRONDIT AKTORJA E NJOHUR: NA KEQTRAJTOJNË NË HOLLYWOOD

Aktorja e njohur, Salma Hayek, ka rrëfyer disa të vërteta të saj, nga puna në Hollywood.

Pas rrëfimit për punën me producentin Harvey Weinstein, ku tregoi sesi ai e kishte detyruar të bënte një skenë nudo vetëm që ta shihte, Salma Hayek thotë se producenti i famshëm nuk ishte i vetmi që sillej keq me femrat në Hollywood, transmeton ‘syri.net’.

“Weinstein nuk është i vetmi burrë që siguron pozat e tij, duke e ditur se mund të shkatërrojë gratë, Weinsteimm nuk ishte i vetmi. Ne jemi femra! Sulmohemi kudo! Kështu që mësoni të jeni të guximshme. Nuk është e lehtë, por duhet”, u shpreh ajo.

Më herët, Salma tha se Weinstein e thërriste gjatë realizimit të rolit dhe bërtiste: Pse e ke këtë vetull të bashkuar e pse ke mustaqe? Nuk të punësova të dukesh e shëmtuar!”

“Thosha me vete: Po ky a ka parë ndonjëherë ndonjë foto të…

Shkrimin e plotë e gjeni KËTU.

ObserverKult