Muzikantin e njohur e rrahin derisa ndërron jetë e pastaj e hedhin në lumë

Muzikantin e njohur britanik, Thomas Kennedy, është mbytur në Gjeorgji nga një “grup burrash që e rrahën deri në vdekje dhe e hodhën në një lum pas një grindjeje”, thonë autoritetet.

Trupi i muzikantit 28 vjeçar u hodh në lumin Mtkvari pranë fshatit Kvakhvreli në Gori, disa ditë pasi dyshohet se u vra nga pesë persona me origjinë nga Gjeorgjia.

Giorgi Balashvili, 28 vjeç, së bashku me miqtë e tij Giorgi Okhanashvili, 17, Giorgi Kareli, 20 vjeç dhe Zura Palavandishvili, 19 vjeç, u arrestuan nën dyshimin e vrasjes së bashku me Vasil Okropiridze, 24 vjeç, të cilët mohuan se kanë bërë këtë gjë.

Muzikantin e njohur, Thomas Kennedy, mendohet se e kanë ftuar për të pirë të dyshuarit pasi filloi një bisedë në autobusin e rrugës Okropiridze në qytetin e Gorit, por më vonë u rrah rëndë nga grupi pas një mosmarrëveshjeje.

———————————————————————————————-

LEXO EDHE: NDËRRON JETË NË MOSHËN 58-VJEÇARE AKTORI I NJOHUR

Hollivudi po mban zi për humbjen e një personi të veçantë nga seria dramatike e HBO-së, “Oz”, Granville Adams.

Adams vdiq në moshën 58-vjeçare. Pas një beteje të gjatë me kancerin.

Lajmi u konfirmua nga miq të shumtë, Duke përfshirë producentin ekzekutiv të serisë “Oz”, Tom Fontana.

Kirk Acevedo, aktori tjetër nga “Oz”, shkroi: “Humba vëllain tim sot pas një beteje me kancerin”.

Adams njoftoi betejën e tij në mediat sociale me postimin e tij të fundit të ndarë. Nga ajo që duket se ishte dhoma e tij e spitalit në gusht.

Aktori u shfaq në të gjashtë sezonet e “Oz”. Së pari në një rol mysafir dhe më vonë u ngrit tutje.

Krijuesit e serisë “Oz”, Tom Fontana dhe Dean Winters, filluan një fushatë “GoFundMe”. Në fillim të vitit për të ndihmuar Adamsin të paguajë shpenzimet mjekësore.

Fushata kishte mbledhur 99.800 dollarë, duke tejkaluar objektivin e saj prej 69.500…

TEKSTIN E PLOTË MUND TA LEXONI KËTU