Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

aktori qiriu tina turner

Është ndarë nga jeta në moshën 90-vjecare, këngëtarja e njohur, Loretta Lynn.

Në një deklaratë të dhënë për Associated Press, familja e Lynn tha se ajo vdiq në shtëpinë e saj në Hurricane Mills, Tennessee, shkruan “AP News”.

“Nëna jonë e çmuar, Loretta Lynn, ndërroi jetë këtë mëngjes, më 4 tetor, në gjumë në shtëpi- në fermën e saj të dashur në Hurricane Mills”, tha familja në një deklaratë, transmeton ‘insajderi’.


Lexo edhe:

NDAHET NGA JETA ARTISTJA E NJOHUR SHQIPTARE

Ganimet Vendresha, kryebalerina e parë e Teatrit të Operës dhe Baletit në Shqipëri, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare.

Ganimet Vendresha është një nga artistet tona të rralla që me dashurinë e saj ndaj disiplinës së baletit, ka mbajtur të gjallë dhe ka frymëzuar ëndrrën e shumë të rinjve e të rejave në vend, transmeton ‘tirananews.al’.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije, mbesa e saj, Ajola Xoxa, e cila thotë se ajo ndërroi jetë mbrëmë, e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur, duke lënë pas tek kushdo kujtimin e një njeriu të bukur brenda dhe jashtë...

Tekstin e plotë e gjeni KËTU