Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur shqiptare

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme, Shqiponja Lela, ka ndërruar jetë. Këngëtarja vuante nga një sëmundje e rëndë.

Shqiponja ishte vajza e ikonës së muzikës popullore, Myslym Lela, i cili është konsideruar një “gjigant i tingullit popullor shqiptar”, transmeton ‘boldnews.al’.

Shqiponja Lela njihet më së shumti si anëtare e ansamblit të familjes Lela e cila bëri turne jashtë shtetit dhe regjistroi albumin “Polyphonies vocales et instrumentales d’Albanie” në vitin 1992.


Lexo edhe:

KËNGËTARI I NJOHUR NDAHET NGA JETË NË SKENË, FANSAT TË SHOKUAR! NDËRPRITET KONCERTI

Këngëtari Michael Benjamin, i njohur ndryshe me emirin e artit Mikaben, ka humbur jetën gjatë performancës së tij në një koncert në Accor Arena në Paris. Për fat të keq, vdekja e tij është parë ‘live’ nga miliona fansa.

41-vjeçari ishte duke performuar në skenë më grupin muzikor Haitian, Kmpa Carimi, ku papritur u ndje keq. Menjëherë atij iu dha ndihma e parë, mirëpo nuk arriti të jetonte…

Tekstin e plotë e gjeni KËTU